Filologiczny Zespół Badawczy BESTO

Filologiczny Zespół Badawczy BESTO powstał jako ewolucyjna forma studenckiego koła naukowego Eccocentrics, założonego przed dr hab. Marzenę Kubisz w 2011 roku. Nieformalnie działająca grupa organizowała spotkania naukowe i dyskusyjne oraz zainicjowała tradycję organizacji kiermaszów książek używanych na wydziale filologicznym w Sosnowcu, z których dochód przeznaczany jest na fundacje działające na rzecz zwierząt. W 2014 roku Eccocentrics zmieniło swój charakter i przekształciło się w Filologiczny Zespół Badawczy BESTO. Zespół tworzą pracownicy Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego zatrudnieni w Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych, Instytucie Języka Angielskiego, Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki oraz Kolegium Języków Obcych Politechniki Śląskiej i Śląskim Uniwersytecie Medycznym.

Celem działalności zespołu jest prowadzenie badań z zakresu animal studies, organizacja spotkań z badaczami z innych ośrodków, prowadzenie warsztatów i seminariów mających na celu przybliżenie studentom tematyki związanej ze studiami nad zwierzętami oraz organizacja kiermaszów na rzecz zwierząt.

Patronat nad działalnością BESTO sprawuje Laboratorium Animal Studies – Trzecia Kultura.

Kontakt: dr hab. Marzena Kubisz

Artykuły powiązane