Z radością informujemy, że Writing Centre działające przy Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych wznowiło swoją działalność w roku akademickim 2015/2016. Ta nowoczesna oferta pomocy dydaktycznej skierowana jest do wszystkich studentów chcących uzyskać wsparcie przy pisaniu esejów akademickich, pisaniu twórczym, czy też udoskonalić swój warsztat pisania w języku angielskim. Pomoc tutorów Writing Centre dostępna jest także dla wszystkich studentów i doktorantów Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Po więcej informacji zapraszamy na stronę Writing Centre.

 

Studenckie Koło Naukowe Kanadystów zaprasza na pierwsze w roku akademickim 2015/2016 spotkanie, które odbędzie się 4 listopada o godz. 16:40 w sali 3.55. Podczas spotkania zostanie przedstawiony profil koła jak również plan jego działalności w bieżącym roku akademickim. Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów zainteresowanych Studiami Kanadyjskimi.

27 października 2015 (wtorek) o godz. 15:30 - zapraszamy na zebranie "otwarte" dla wszystkich Pracowników, Doktorantów i Studentów Uniwersytetu Śląskiego, na którym profesor John M. Swales wygłosi wykład "Aspects of American Academic Speech and their implications for EAP" - (sala 0.2, Grota-Roweckiego 5).

Serdecznie zpraszamy do udziału w spotkaniu inauguracyjnym "Projektu Derrida". Będzie to cykl seminariów, na których będziemy analizowali wybrane teksty Jacques'a Derridy. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 4.11 o godz. 16.30 w sali 4.63 (akwarium) i poświęcone będzie klasycznemu tekstowi Derridy "Różnia".
Więcej informacji i aktualności oraz tekst w formacie pdf znajdą Państwo na stronie https://www.facebook.com/projektderrida
Project derrida

W dniu 26 października Pan Dziekan Wydziału Filologicznego ogłasza godziny wolne od zajęć dydaktycznych: od godziny 9:30 do godziny 15, aby umożliwić Pracownikom i Studentom wzięcie udziału w uroczystości nadania tytułu Doktora Honoris Causa Profesorowi Johnowi M. Swalesowi. Zachęcamy Państwa do licznego udziału.

Informujemy, że w dziale informacje dla studentów zamieszczona została ostateczna wersja harmonogramu. Prosimy studentów o zapoznanie się ze zmianami.

Informujemy o trzeciej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych - „Discover Canada 2016”, który jest wspólną inicjatywą Zakładu Studiów Amerykańskich i Kanadyjskich przy Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego oraz I Liceum Ogólnokształcącego w ZSO w Żorach. Patronat nad konkursem objęli: Ambasada Kanady w Polsce, Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Toronto, Minister Edukacji Narodowej, Rektor Uniwersytetu Śląskiego, Polskie Towarzystwo Badań Kanadyjskich oraz Prezydent Miasta Żory. Na laureatów konkursu czeka pięć indeksów na Filologię Angielską oraz wysokie nagrody pieniężne. Koordynatorką konkursu z ramienia Uniwersytetu Śląskiego jest dr hab. Eugenia Sojka, kierownik Centrum Studiów Kanadyjskich. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie internetowej http://www.mt-oka.pl/

Informujemy, że harmonogram zajęć uległ zmianom. Zmiany dotyczą głównie sal w których odbywają się zajęcia. Prosimy studentów o zapoznanie się z nową wersją znajdującą się w dziale informacje dla studentów.

Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego zaprasza do uczestnictwa w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery, który odbędzie się w dniach 19-23 października 2015 r.

Szczegóły na temat wydarzenia znajdą Państwo na stronach Biura Karier UŚ.

Informujemy ponadto w imieniu Biura Karier o nowych inicjatywach Biura: wrowadzeniu nowej usługi: doradztwa przez Skype’a dla zabieganych (http://bk.us.edu.pl/doradztwo-kariery-przez-skype) oraz o wtorkowych szkoleniach z pisania dokumentów aplikacyjnych (http://bk.us.edu.pl/nowosc-wtorkowe-szkolenia-w-bk).

Informujemy, że harmonogram zajęć uległ istotnym zmianom, prosimy studentów o zapoznanie się z nową wersją harmonogramu umieszczoną w dziale informacje dla studentów. Proszę zwrócić szczególna uwagę na sale w których odbywają sie zajęcia.

Strona 1 z 2

logo ikila blue small

 

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 5
41-205 Sosnowiec