Translation in Culture

Agnieszka Adamowicz-Pośpiech, Marta Mamet-Michalkiewicz, red.

Książka jest zbiorem artykułów poświęconych znaczeniu przekładu w kulturze. W prezentowanych rozprawach autorzy opisują i interpretują różne funkcje, jakie pełnią tłumaczenia poezji i prozy w zarówno w kulturze anglojęzycznej jak i polskiej. Autorzy analizują bariery kulturowe w przekładzie artystycznym, odmienne funkcjonowanie tłumaczeń w różnych kulturach, serie przekładowe, historię recepcji przekładów oraz ich wpływ na kulturę przyjmującą.

Publikacja adresowana jest do studentów filologii zainteresowanych przekładem artystycznym, badaczy literatury i kultury anglojęzycznej i polskiej oraz do wszystkich zainteresowanych pogłębieniem wiedzy na temat roli przekładu w kulturze.

Szczegóły:

Agnieszka Adamowicz-Pośpiech, Marta Mamet-Michalkiewicz, red. Translation in Culture, Katowice: Wydawnictwo Uniwersytetu Ślaskiego, 2016.
Nr ISBN: 978-83-8012-753-1
Szczegóły na stronie wydawcy

Książki tych samych autorów lub redaktorów oraz książki z tej samej serii wydawniczej:

logo small

Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych