Urban Amazement

Marta Mamet-Michalkiewicz, Monika Kowalczyk-Piaseczna, red.

Tom pt. Urban amazement stanowi próbę interdyscyplinarnego spojrzenia, łączącego w sobie element teorii literatury, kultury oraz architektury na problematykę przestrzeni miejskiej, skupiając się na oszałamiającej różnorodności miasta. Monografia podejmuje problematykę miejskości i urbanistycznej różnorodności w ujęciu komparatystycznej refleksji kulturoznawczej, literaturoznawczej, filozoficznej i teoretycznej. Poszczególne teksty zajmują się materiałem literackim, filmowym oraz kwestiami teoretycznymi, natomiast w ujęciu chronologicznym skupiają się na problematyce miejskiej począwszy od wczesnego średniowiecza po czasy współczesne.

Szczegóły:

Marta Mamet-Michalkiewicz, Monika Kowalczyk-Piaseczna, red. Urban Amazement, Katowice: Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego, 2015.
Szczegóły na stronie wydawcy

Książki tych samych autorów lub redaktorów oraz książki z tej samej serii wydawniczej:

logo small

Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych