Figury i znaczenia mądrości. Studium interdyscyplinarne

Marta Zając, red.

Tom Figury i znaczenia mądrości przywołuje mało dziś popularne pojęcie mądrości. W konfrontacji ze współczesnością mądrość wydaje się projektem nie dość obiecującym i mało życiowym. Ujęcie takie daje się jednak obronić jedynie w wąskiej perspektywie myślenia technicznego, zorientowanego na szybki i wymierny sukces. Autorzy interdyscyplinarnych szkiców – z obszaru filozofii i teologii, literaturoznawstwa oraz językoznawstwa – proponują innego rodzaju podejście. W klasycznych dziełach kultury europejskiej poszukują odpowiedzi na pytanie o naturę mądrości, nadając jednocześnie tymże odpowiedziom sens egzystencjalnych tropów. Książka stanowi więc udane połączenie kultury i myśli wysokiej z codziennością, akademickiej obiektywności z osobistym zaangażowaniem. Jest zaproszeniem do rozmowy o tym, czy można (jeszcze) i czy warto być – mądrym?

Szczegóły:

Marta Zając, red. Figury i znaczenia mądrości. Studium interdyscyplinarne, Katowice: Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego, 2016.
Nr ISBN: 978-83-8012-413-4
Szczegóły na stronie wydawcy

Książki tych samych autorów lub redaktorów oraz książki z tej samej serii wydawniczej:

logo small

Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych