Coetzee. Przewodnik Krytyki Politycznej

Sławomir Masłoń

Twórczość Johna Maxwella Coetzeego, laureata Nagrody Nobla z 2003 roku, zazwyczaj rozpatruje się od strony problemów etycznych lub egzystencjalnych. Przewodnik Krytyki Politycznej przedstawia jej wymiar polityczny. Sławomir Masłoń proponuje całościową i zaskakującą interpretację dzieł noblisty, zwracając uwagę na takie kluczowe tematy, jak kolonializm, rasizm czy wewnętrzne sprzeczności i napięcia obecne w liberalnych społeczeństwach. Wykorzystując bogate instrumentarium psychoanalityczne, kreśli ewolucję estetycznych i światopoglądowych poszukiwań pisarza. Spotkanie Lacana i Coetzeego przynosi fascynujący efekt.

Szczegóły:

Sławomir Masłoń. Coetzee. Przewodnik Krytyki Politycznej, Warszawa: Wydawnictwo Krytyki Politycznej, 2009.
Nr ISBN: 978-83-61006-22-0
Szczegóły na stronie wydawcy

Książki tych samych autorów lub redaktorów oraz książki z tej samej serii wydawniczej: