Zakład Studiów Amerykańskich i Kanadyjskich zaprasza serdecznie na wykład pt. “Beyond the Pines and Wilderness: Landscape in Contemporary Canadian Art”, który zostanie wygłoszony przez prof. Aleksandrę Idzior, z Wydziału Sztuk Wizualnych University of the Fraser Valley, w środę 1 czerwca 2016 r., o godz. 14:00, w sali 1.49.

Doktoranckie Koło Naukowe H/Story serdecznie zaprasza na kolejną prezentację spod szyldu History Goes Pop! Tym razem będzie to wystąpienie Patrycji Sokołowskiej pt. Necronomicon. The Hidden History of H.P. Lovecraft. Zapraszamy w piątek 3 czerwca 2016 roku do sali 2.23 o godzinie 11.30.

Hstroycolour smaller

Instytut Kultur i Liteatur Anglojęzycznych oraz Instytut Historii UŚ serdecznie zapraszają na otwarty wykład gościnny prof. Bernta Øyvinda Thorvaldsena z University of Southeast Norway. Wykład zatytułowany "The Old Norse Concept of Luck" odbędzie się we wtorek, 24.05.2016 r., o godz. 11.30 w Sali Rady Wydziału im. prof. Kazimierza Polańskiego. Wykład jest otwarty dla wszystkich, ale jest również częścią ogólnouczelnianego modułu "Viking Age and Medieval Scandinavia". 

Zakład Studiów Amerykańskich i Kanadyjskich oraz Centrum Studiów Kanadyjskich zaprasza na kolejną edycję Dnia Kultury Kanadyjskiej na Uniwersytecie Śląskim (12 maja 2016 r.),  w ramach którego zostaną wygłoszone wykłady i prezentacje, oraz zostaną przeprowadzone warsztaty poświęcone analizie literatury kanadyjskiej.  Dr Tegan Zimmerman z Okanagan College w Brytyjskiej Kolumbii będzie głównym gościem tego wydarzenia kulturowego.  Będzie to okazja do poznania dr Zimmerman,  która w semestrze jesiennym nowego roku akademickiego 2016-2017  wygłosi w Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych  serię wykładów oraz przeprowadzi innowacyjne zajęcia poświęcone kanadyjskiej powieści historycznej,  dramatowi kanadyjskiemu i  kulturze popularnej. Program Dnia  oraz wybrane teksty z The Journals of Susanna Moodie autorstwa Margaret Atwood,  które będą analizowane w czasie warsztatów,  znajdują się w załącznikach. Studenci zainteresowani warsztatami proszeni są o kontakt z dr hab. Eugenią Sojką  (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ).

logo ikila blue small

 

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 5
41-205 Sosnowiec