Serdecznie zapraszamy na wykład w ramach Polskiego Towarzystwa Filologicznego. Tym razem Rafał Borysławski z Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych UŚ wygłosi wykład zatytułowany "Kobieta w rozkroku. Apotropaiczny humor w kulturze średniowiecza Wysp Brytyjskich". Wykład odbędzie się we wtorek 20 grudnia o godz. 12.00 w Sali Rady Wydziału Filologicznego w Katowicach (V p.).

 W dniu 7 grudnia 2016 r. Zakład Studiów Postkolonialnych i Literatur Podróżniczych ma zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na wykład gościnny, który wygłosi  dr Murat Göç z Pamukkale University, Denizli, Turcja. Wykład pt. Masculinity and/in Literature rozpocznie się o 11:30 w sali 2.23.

Dr Murat Göç obronił doktorat na Uniwersytecie Egejskim w Izmirze (Turcja). Obecnie wykłada literaturę amerykańską, brytyjską oraz teorię literatury i kultury na Pamukkale University w Denizli (Turcja). Jego zainteresowania badawcze obejmują kulturoznawstwo, współczesną literaturę amerykańską oraz gender studies. Dr Göç jest członkiem stowarzyszenia Initiative for Critical Studies of Masculinities, które organizuje otwarte warsztaty oraz spotkania akademickie, wydaje czasopismo, a przede wszystkim stara się poprzez działalność swoich członków zachęcać młodych naukowców do podejmowania krytycznych badań nad zagadnieniami męskości.

Z radością informujemy, że Writing Centre kontynuuje swoją działalność w nowym roku akademickim. Przypominamy, że z usług Centrum mogą korzystać wszyscy studenci, którzy chcieliby uzyskać pomoc w pisaniu po angielsku. Nasi tutorzy udzielają porad w zakresie pisania akademickiego i twórczego, właściwego stosowania arkusza stylu, poprawności językowej i wielu innych. Każdy student może umówić się na konsultacje z dowolnym tutorem drogą mailową.
Poza oferowaniem pomocy w pisaniu, w zeszłym roku Writing Centre stworzyło także nowy arkusz stylu dla studentów studiów specjalności IKiLA, zorganizowało konkurs na opowiadanie literackie, wydało pierwszy numer Wricent Magazine oraz przeprowadziło trzy akcje antyplagiatowe. W nowym roku planujemy kolejną edycję konkursu, wydanie kolejnych numerów magazynu oraz więcej akcji przestrzegających przed plagiatem, jak również nowości, o których będziemy informować na bieżąco.
Wszystkie aktualne informacje, materiały oraz harmonogram konsultacji tutorów są dostępne na naszej stronie: http://writingcentre.us.edu.pl/

Poniedziałek 21 LISTOPADA 2016
godzina: 13.15
Sala Rady Wydziału, Sosnowiec, ul. Grota-Roweckiego 5


Marta DziuroszFree Word Centre to londyńska organizacja działająca na przecięciu kultury i polityki – jej motto brzmi „Words change lives”. Jednym z elementów jej programu jest roczna rezydencja dla tłumacza literackiego, którą w tym roku odbyła absolwentka Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych, Marta Dziurosz (tłumaczka, kuratorka kultury, pracownica wydawnictwa Pan Macmillan). Zapraszamy na seminarium, podczas którego Marta opowie o swoich doświadczeniach związanych z organizacją wydarzeń literackich funkcjonujących w ścisłym związku z szeroko pojętą polityką, i zachęci uczestników do przeniesienia podobnej działalności na grunt polski.

Uprzejmie informujemy, że decyzją Pana Dziekana Wydziału Filologicznego, w dniu 10 listopada od godziny 13 ogłoszone są godziny dziekańskie, dla studentów studiów stacjonarnych.

logo ikila blue small

 

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 5
41-205 Sosnowiec