Video Games Live

27 Paź. 2016

W imieniu organizatorów zapraszamy na koncert Video Games Live wszystkich studentów - nie tylko specjalności Sprint-Write.

Już w listopadzie po raz drugi do NOSPR zawita Video Games Live - najsłynniejsza trasa koncertowa muzyki z gier video, stworzona w 2005 roku przez Tommy’ego Tallarico, prawdziwą legendę branży oraz laureata licznych nagród (w tym rekordów Guinnessa, m.in. za największą widownię na koncercie symfonicznym, oraz najwięcej występów na trasie koncertowej muzyki symfonicznej).

W dniu 9 listopada 2016 r. Zakład Studiów Amerykańskich i Kanadyjskich ma zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na wykład gościnny, który wygłoszą Douglas Christie, profesor teologii z Loyola Marymount University, Los Angeles, oraz poeta Ralph Black ze State University of New York. Wykład, który rozpocznie się o 11:30 w sali 2.23, poświęcony będzie prezentacji książki Claudii Rankine Citizen: An American Lyric (2014). Czarna poetka, eseistka i dramatopisarka snuje w niej dramatyczną medytację na temat cierpienia związanego z podwójną świadomością czarnych obywateli Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. W USA książka została przyjęta entuzjastycznie i obsypana deszczem nagród.

logo ikila blue small

 

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 5
41-205 Sosnowiec