Z radością informujemy, że Writing Centre działające przy Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych wznowiło swoją działalność w roku akademickim 2015/2016. Ta nowoczesna oferta pomocy dydaktycznej skierowana jest do wszystkich studentów chcących uzyskać wsparcie przy pisaniu esejów akademickich, pisaniu twórczym, czy też udoskonalić swój warsztat pisania w języku angielskim. Pomoc tutorów Writing Centre dostępna jest także dla wszystkich studentów i doktorantów Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Po więcej informacji zapraszamy na stronę Writing Centre.

 

Studenckie Koło Naukowe Kanadystów zaprasza na pierwsze w roku akademickim 2015/2016 spotkanie, które odbędzie się 4 listopada o godz. 16:40 w sali 3.55. Podczas spotkania zostanie przedstawiony profil koła jak również plan jego działalności w bieżącym roku akademickim. Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów zainteresowanych Studiami Kanadyjskimi.

27 października 2015 (wtorek) o godz. 15:30 - zapraszamy na zebranie "otwarte" dla wszystkich Pracowników, Doktorantów i Studentów Uniwersytetu Śląskiego, na którym profesor John M. Swales wygłosi wykład "Aspects of American Academic Speech and their implications for EAP" - (sala 0.2, Grota-Roweckiego 5).

Serdecznie zpraszamy do udziału w spotkaniu inauguracyjnym "Projektu Derrida". Będzie to cykl seminariów, na których będziemy analizowali wybrane teksty Jacques'a Derridy. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 4.11 o godz. 16.30 w sali 4.63 (akwarium) i poświęcone będzie klasycznemu tekstowi Derridy "Różnia".
Więcej informacji i aktualności oraz tekst w formacie pdf znajdą Państwo na stronie https://www.facebook.com/projektderrida
Project derrida

Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych serdecznie zaprasza na otwarty wykład gościnny pt "Cinder(f)ellas. Transition from Boyhood to Manhood in Medieval Icelandic Entertaining Literature", który wygłosi prof. Ásdís Egilsdóttir z Uniwersytetu Islandzkiego w Reykjaviku. Wykład odbędzie się w Sali Rady Wydziału im. Prof. Kazimierza Polańskiego, w budynku Neofilologii UŚ, 14 października 2015 r, o godz.9.45. Szczegóły na załączonym plakacie. 

logo ikila blue small

 

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 5
41-205 Sosnowiec