15 maja (czwartek) w holu Wydziału Filologicznego w godzinach 10:00 - 14:00 odbędzie się trzeci już kiermasz książek używanych. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na Fundację Centaurus. Kwota zebrana w ubiegłym roku pozwoliła na rehabilitację konia Paluszka, który ma się świetnie. Jeśli chcielibyście pomóc podarujcie nam jedną książkę - zbieramy je do 14 maja w gabinecie 3.51. Jeśli chcielibyście pomóc w sprzedaży książek - kontakt pod adresem emailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy!!!

Zakład Studiów Amerykańskich i Kanadyjskich, Centrum Badań Kanadyjskich oraz Canadian Studies Student Circle zapraszają w dniach 14 i 15 maja 2014 r. na Dni Kultury Kanadyjskiej. Program tegorocznych Dni Kultury Kanadyjskiej zamieszczamy w załączeniu (plik PDF).

Canadian Studies Student Circle               

W najbliższą środę (7 maja) o godz. 14:00 studenci studiów II stopnia specjalności Kultura i literatura krajów angielskiego obszaru językowego zapraszają na krótki przegląd filmów irlandzkich. W Sali Rady Wydziału odbędzie się projekcja filmów:

  1. In the Name of the Father (reż. Jim Sheridan)
  2. Breakfast on Pluto (reż. Neil Jordan)

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy serdecznie do Sali Rady Wydziału. Każdy z filmów będzie poprzedzony krótkim wprowadzeniem przygotowanym przez studentów. Druga projekcja powinna zakończyć się między 18:30 a 19:00.

logo ikila blue small

 

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 5
41-205 Sosnowiec