Informujemy o drugim etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych Masters Tournament - Discover Canada 2014, do którego zakwalifikowało się 40 uczestników, którzy w pierwszym etapie uzyskali największą liczbę punktów. Drugi etap odbędzie się w budynku Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu dnia 28 lutego. W ramach drugiego etapu konkursu uczestnicy rozwiążą test składający się z pytań otwartych oraz napiszą pracę pisemną.

Organizatorami I edycji konkursu są I Liceum Ogólnokształcące w ZSO w Żorach oraz Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego, zaś patronatem objęli go Prezydent Miasta Żory, Śląski Kurator Oświaty oraz Ambasada Kanady w Polsce.

Wśród nagród znajdują się dwa indeksy na filologię angielską UŚ (Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych oraz Instytut Języka Angielskiego), wysokie nagrody pieniężne, nagrody książkowe i rzeczowe.

Wszelkie dodatkowe informacje wraz z zakresem materiału na II etap konkursu znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.mt-oka.pl .

Od połowy lutego do końca kwietnia Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych oraz Instytut Historii UŚ gości Panią Þordis (Thordis) Eddę Jóhannesdóttir, doktorantkę z Uniwersytetu Islandzkiego w Reykjaviku.

W czasie swojego pobytu poprowadzi one dwa cykle zajęć fakultatywnych:

"Introduction to Old Norse" oraz "Jómsvikinga saga and development of Old Norse literature".

1. "Jómsvikinga saga and development of Old Norse literature" - w każdą środę, godz. 17.30, Wydział Nauk Społecznych UŚ, sala 141.
2. "Introduction to Old Norse" - w każdy czwartek, godz. 17.00, Wydział Filologiczny UŚ, Sosnowiec, sala 2.1.
(w załączeniu plakat ze szczegółami)

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią i literaturą średniowiecznej Północy.

plakat Thordis smaller

logo ikila blue small

 

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 5
41-205 Sosnowiec