W imieniu Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego oraz Koła Krytyki Psychoanalitycznej serdecznie zapraszamy na otwarte seminarium pt.Psychozy polskie. Literatura i klinika, które odbędzie się w środę 10 grudnia o godz. 12.00 w Sali Rady Wydziału Filologicznego UŚ w Katowicach.

W programie seminarium:
- spotkanie promujące polskie wydanie Psychoz Jacques’a Lacana. O pracy nad przekładem i jej efektach porozmawiamy z Januszem Kotarą (Koło Warszawskie Psychoanalizy New Lacanian School), Jackiem Schodowskim (IFiS PAN), Mikołajem Ratajczakiem (PWN);
- przypadek kliniczny pacjenta psychotycznego zaprezentuje Marcin Piotrowski (Forum Polskie Pola Lacanowskiego);
- Słowa-ciała: o psychotycznym zjadaniu materii przez słowa opowie prof. Krzysztof Kłosiński.

 Zapraszamy do przekazywania książek i udziału w kiermaszu!!!

11 grudnia (czwartek) w godz. 10:00 – 14:00 w holu budynku odbędzie się czwarta już edycja Kiermaszu Książek Używanych organizowana przez koło studentów filologii angielskiej ECOCENTRICS, do których dołączyli w tym roku pracownicy i studenci filologii romańskiej i rosyjskiej. Podobnie jak w poprzednich latach zebrane podczas kiermaszu pieniądze zostaną przekazane na Fundację Centaurus oraz na pomoc dla lokalnych schronisk dla zwierząt. Zapraszamy do przekazywania książek!!!!! Nawet jedna książka ofiarowana organizatorom kiermaszu może pomóc! Zbieramy książki w gabinecie 3.51 oraz w Sekretariacie Filologii Angielskiej.

Idea kiermaszu wychodzi poza Wydział Filologiczny: 12 grudnia (piątek) podobna impreza, zorganizowana przez studentów i pracowników Wydziału Kulturoznawstwa UŚ, odbędzie się w budynku na Placu Sejmu Śląskiego w Katowicach. Serdecznie zapraszamy na „Kiermasz na Placu”! W tym roku patronat nad kiermaszami objęło Laboratorium Animal Studies – Trzecia Kultura.

lasLAS – TK patronem ECOCENTRICS  

centaur

Kontakt:
Marzena Kubisz
LAS – Koordynator do spraw akcji społecznych na rzecz zwierząt
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

logo ikila blue small

 

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 5
41-205 Sosnowiec