Informujemy, że Zakład Studiów Amerykańskich i Kanadyjskich wraz z Zakładem Studiów Kanadyjskich i Przekładu Literackiego we współpracy z Konsulatem Francji w Krakowie i Instytutem Francuskim oraz Stowarzyszeniem Piosenki Autorskiej Ballada organizuje warsztat i koncert znanego kanadyjskiego barda z Quebecu, kontunuatora wielkiego Felixa Leclerca, pana Clauda Michauda.
Warsztat dla studentów odbędzie się 25 listopada o godzinie 15 w Sali Rady Wydziału w budynku Neofilologii przy ul. Gen. Stefana Grota-Roweckiego 5, a koncert wieczorny – w studenckim klubie Remedium o godzinie 19:00. Wstęp będzie wolny. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Szczegółówe informacje o wydarzeniu

koncert michaud

Znany poeta, tłumacz i krytyk literacki, Piotr Gwiazda z University of Maryland Baltimore County będzie czytał swoje wiersze i mówił o nowej poezji amerykańskiej i sztuce przekładu. Spotkanie, które poprowadzi poeta i tłumacz Adam Zdrodowski, odbędzie się 17 listopada 2014 r. o godz. 11:00 w Sali Rady Wydziału Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych na ul. Grota-Roweckiego 5.

Z ostatniej chwili: najnowsza książka Piotra Gwiazdy, Poetry in the Age of Empire: 1979-2012, ukaże się drukiem w listopadzie.

logo ikila blue small

 

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 5
41-205 Sosnowiec