W dniu 28-go października w siedzibie Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego miała miejsce publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Julii Szołtysek (Zakład Studiów Postkolonialnych i Literatur Anglojęzycznych).
Tytuł rozprawy: "Temptation, Promise Threat: A Cultural Study of East and West in Contact".
Promotor: prof. dr hab. Zbigniew Białas (UŚ).
Recenzenci: dr hab. Grzegorz Moroz (Uniwersytet w Białymstoku), dr hab. Paweł Jędrzejko (UŚ).

Komisja jednogłośnie przyjęła obronę, a rozprawa została uznana za wyróżniającą.
Serdecznie gratulujemy.

Informujemy o drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych - „Discover Canada 2015”, który jest wspólną inicjatywą Zakładu Studiów Amerykańskich i Kanadyjskich przy Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego oraz I Liceum Ogólnokształcącego w ZSO w Żorach. Patronat nad konkursem objęli: Ambasador Kanady w Polsce, Konsul General Rzeczypospolitej Polskiej w Toronto, Rektor Uniwersytetu Śląskiego, oraz Prezydent Miasta Żory. Wśród nagród znajdują się cztery indeksy (dwa na studia w Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych, oraz dwa w Instytucie Języka Angielskiego) oraz wysokie nagrody pieniężne. Koordynatorką konkursu z ramienia Uniwersytetu Śląskiego jest dr Eugenia Sojka, kierownik Centrum Studiów Kanadyjskich.

czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wykład prof. Jóna Viðara Sigurðssona z Uniwersytetu w Oslo pt. "The Conversion and Christianization of Iceland and Norway". Wykład jest jednym z pierwszej części modułu ogólnouniwersyteckiego pt. "The Society and Culture of Medieval Scandinavia".

Wykład odbędzie się 21 października, o godz.11.30 w sali 0.3 (w Centrum Neofilologii w Sosnowcu).

JVS

logo ikila blue small

 

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 5
41-205 Sosnowiec