Dnia 28 czerwca o godz. 11.00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Moniki Kowalczyk-Piasecznej. Promotorem przewodu doktorkskiego jest Prof. dr hab. Zbigniew Białas, zaś rozprawa nosi tytuł: "Middle Easts: The Rhetoric of Somatics, Otherness and Sublimity in Selected Polish and British Travel Reportages of the 20th and 21st Century" ("Bliskie Wschody: Retoryka cielesności, Inności i wzniosłości w wybranych polskich i brytyjskich reportażach podróżniczych XX i XXI wieku"). Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Informujemy uprzejmie, że msza święta za zmarłą w dniu 20.06.2012 r. śp. Małgorzatę Konopnicką odbędzie się 23.06.2013 r. o godz. 18.00 w kościele pod wezwaniem dobrego pasterza w Bytomiu na ul. ks. J. Popiełuszki 4.

W dniach 17 - 21 czerwca 2013 r. odbędzie się w Cieszynie Letnia Akademia Gier - Warsztaty dla studentów kierunków i specjalności SPRINT Uniwersytetu Śląskiego. W warsztatach udział wezmą studenci kierunku Projektowanie gier i przestrzeni wirtualnych (Sprint-Art), Informatyka (Sprint-Code) oraz specjalności Projektowanie rozrywki interaktywnej oraz lokalizacja gier i oprogramowania (Sprint-Write). Warsztaty poprowadzą pracownicy uczelni oraz zaproszeni specjaliści z trzech firm branzy gier komputerowych i wideo: The Farm51, Incuvo oraz Tabasco Interactive.

facebook-logoLetnia Akademia Gier ma swój profil na Facebooku...

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w turnieju gier wideo, współorganizowanego przez nowopowstałe Koło Naukowe studentów specjalności SPRINT-WRITE. Turniej odbędzie się 6 czerwca w klubie studenckim Panorama w Katowicach Rozpoczęcie o godz. 1900. Wstęp wolny.

logo ikila blue small

 

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 5
41-205 Sosnowiec