Szanowni Państwo,

Mam zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do udziału w uroczystej Gali wręczenia Nagród Środowiskowych LAUR STUDENCKI 2012. Uroczystość odbędzie się w piątek, 22 lutego 2013 r. o godzinie 19.00 auli Kazimierza Lepszego Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Nagroda Lauru Studenckiego jest jedyną w południowej Polsce (jeśli nie w całym kraju) nagrodą przyznawaną wyłącznie przez studentów i wyłącznie za działalność pro-studencką. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, przyznaliśmy wyróżnienia w pięciu kategoriach.

Podobnie jak w ubiegłym roku zapraszam Państwa również na bankiet organizowany bezpośrednio po uroczystości. Pragnę, by ten szczególny wieczór stał się okazją do spotkania i twórczej rozmowy. Zachęcam Was, byście skorzystali z tej wyjątkowej okazji do wymiany myśli, poglądów i po-mysłów, być może także na wspólną działalność naukową czy społeczną.

Obowiązują stroje wieczorowe.

Z upoważnienia kapituły,

Miłosz Wrona

Kapituła Nagrody

Środowiskowej „Laur Studencki 2012”

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

(+48)512275 395

 

Uprzejmie informujemy, że 25 lutego 2013 roku  (poniedziałek) o godz. 15:15 odbędzie się zebranie Pracowników i Doktorantów Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych. Po zebraniu, około godziny 16:30, odbędzie się zebranie Dyrekcji z Doktorantami.

Dnia 8 lutego odbędzie się dziesiąta edycja konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych "English Days", organizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Mysłowicach. Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych objął patronatem tę ważna i ciekawą imprezę.

Konkursy wiedzy o krajach anglojęzycznych English Day i Junior English Days na stałe wpisały się do kalendarza imprez organizowanych w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mysłowicach. Ten pierwszy skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, drugi – do gimnazjalistów. Oba wydarzenia mają charakter cykliczny i co roku dotyczą kultury, historii i zwyczajów innego kraju lub regionu anglojęzycznego. W zmaganiach konkursowych oprócz przedstawicieli gospodarzy regularnie biorą udział uczniowie szkół z terenu Mysłowic i miast ościennych, przede wszystkim z Jaworzna (licea I i III).

Uprzejmie informujemy, że uwzględniając liczne pytania Wykładowców prowadzących zajęcia dydaktyczne na filologii angielskiej, w piątek, 8 lutego, o godz. 12:00 dr Konrad Szcześniak przeprowadzi krótkie szkolenie dotyczące wpisywania ocen do systemu USOS. Miejsce szkolenie zostanie podane później. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych Wykładowców .

logo ikila blue small

 

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 5
41-205 Sosnowiec