Informacje dotyczące II etapu 39 Olimpiady Języka Angielskiego w Okręgu Śląskim

Decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Języka Angielskiego do II etapu 39 Olimpiady przechodzą uczniowie, którzy uzyskali z testu szkolnego 30 i więcej punktów.

Uprzejmie zapraszamy Pracowników i Doktorantów na Spotkanie Świąteczno-Noworoczne we wtorek, 17 grudnia, o godz. 16. Spotkanie odbędzie się w tzw. Akwarium vis à vis sekretariatu anglistyki.

The Writing Centre of the English Institutes at the University of Silesia in Katowice

Z przyjemnością informujemy, że Writing Centre działające przy Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycnzych oraz Instytucie Języka Angielskiego i wznowiło swoją działalność w roku akademickim 2013 / 2014. Ta nowoczesna oferta pomocy dydaktycznej skierowana jest do wszystkich studentów chcących uzyskać wsparcie przy pisaniu esejów akademickich czy też udoskonalić swój warsztat pisania w języku angielskim. Od roku 2013 pomoc tutorów Writing Centre dostępna jest również dla wszystkich studentów i doktorantów Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem dyżurów tutorów oraz szczegółowym opisem działalności Writing Centre na stronie www.writingcentre.us.edu.pl.

Informujemy, że dnia 6 grudnia 2013 r. o godz. 13.45 odbędzie się w Sali Rady Wydziału publiczna obrona rozprawy doktorskiej Pani mgr Soni Caputy, zatytułowanej Contemporary American Writers of Polish Descent: A Study of the Fiction of Anthony Bukoski and Stuart Dybek (Współcześni amerykańscy pisarze pochodzenia polskiego. Studium twórczości Anthony'ego Bukoskiego i Stuarta Dybka).

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych

W dniach 25.11 -  29. 11. 2013 przebywala w naszym Instytucie z wizytą w ramach programu Erasmus Pani dr Maria Jose Alvarez Maurin, z Universidad de León, w Hiszpanii. W środę, 27.11 Pani dr Alvarez Maurin przeprowadziła dwa ćwiczenia i oraz wykład z literatury amerykańskiej zatytułowany "The Construction and Evolution of the American Detective Story".

logo ikila blue small

 

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 5
41-205 Sosnowiec