W związku z organizacją Juwenaliów Śląskich 2012 Jego Magnificencja Rektor ogłasza godziny wolne od zajęć dydaktycznych 24 maja (czwartek) do godz. 12:00.

 Teatr Zagłębia wystawia Korzeńca prof. Zbigniewa Białasa w reżyserii Remigiusza Brzyka - laureata Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje (2001 r - Laur Konrada oraz nagroda publiczności).

Dostrzegłem możliwość, aby przez ten kryminał, ale i nie kryminał, powieść historyczną, ale i nie historyczną opowiedzieć o świecie, który już nie istnieje, o potworach otaczającej nas rzeczywistości, które już wtedy wychodzą ze swojej nory. (Remigiusz Brzyk, reżyser spektaklu, o Korzeńcu prof. Zbigniewa Białasa).

 Mgr Jolanta Dziuba, absolwentka Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych (06.2011), otrzymała specjalne wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie im. prof. Nancy Burke na najlepszą pracę magisterską o tematyce kanadyjskiej. Praca pt. "Processes of Dehumanization and Rehumanization of Canadian First Nations People in the Context of Indigenous Methodologies. Study of the Work of Salish Writer Lee Maracle" została napisana pod kierunkiem dr Eugenii Sojki. Wybrane fragmenty nagrodzonej pracy ukażą się w najbliższym numerze czasopisma TransCanadiana.

 Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych zaprasza do udziału w wykładzie Profesora Jana Miernowskiego z University of Wisconsin-Madison, USA, który odbędzie się dnia 16 maja 2012 r. (godz. 1130, sala 0.2). Profesor Jan Miernowski wygłosi wykład zatytułowany "How to Teach Critical Reading? An e-Learning Solution".

Serdecznie zapraszamy wszystkim studentów oraz inne zainteresowane osoby!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z raportem z pobytu naukowego w Kanadzie, zamieszczonym na stronach Canadian Studies Center

 Centrum Studiów Kanadyjskich oraz Studenckie Koło Naukowe Kanadystów zaprasza na obchody Dnia Kultury Kanadyjskiej w Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych dnia 9 maja (środa). Dokładny program znajduje się w załączonym pliku.

Dzień zakończy się prezentacją filmu Douglasa Couplanda pt. Souvenir of Canada (2006).

Serdecznie Zapraszamy!

Program Dnia Kultury Kanadyjskiej'2012

logo ikila blue small

 

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 5
41-205 Sosnowiec