Zapraszamy studentów zainteresowanych badaniami kanadystycznymi do składania wniosków o uczestnictwo w "szkole letniej" organizowanej w Telcu (Republika Czeska) w dniach 3.06-1.07 2012r.przez The Central European Young Canadianists.

Tematyka: "Canada and the Environment - An Interdisciplinary Approach".

Składanie podań do 10 kwietnia 2012 r.

Pozostałe informacje znaleźć można w załączonym dokumencie (pobierz dokument MS Word).

Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych informuje o możliwości wyjechania w drugim semestrze roku akademickiego 2012/2013 na studia na Uniwersytetach w Essen/Duisburgu (3 osoby), Ulsterze (4), Tarragonie (10), Sztokholmie (2), Joensuu (2), Rzymie (1) i Lille (2) w ramach programu wymiany studentów Erasmus.

Oferta dotyczy studentów obecnego 1, 2 i 3-go roku (2011/2012) programów: nauczycielskiego, kultura i literatura angielskiego obszaru językowego, kultura i media. Możliwy jest też wyjazd studentów obecnego 4-go roku. Ponieważ jednak w ich przypadku będzie to wyjazd na ostatni semestr studiów, potrzebna będzie zgoda promotora pracy magisterskiej.

Trzy studentki Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych, Dorota Sokołowska, Kinga Kowalska oraz Karolina Juroszek, wyróżniające się działalnością w Centrum Studiów Kanadyjskich oraz Studenckim Kole Naukowym Kanadystów, przebywają w Kanadzie na wyjeździe naukowo-badawczym w okresie od 3 -24 marca 2012. Prowadzą one blog, który można śledzić pod adresem: http://www.watchingcanada.blogspot.com/  .

logo ikila blue small

 

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 5
41-205 Sosnowiec