Studenckie koło ekologiczne ogłasza zbiórkę książek, które będą sprzedawane podczas kiermaszu świątecznego, który odbędzie się 15 grudnia. Cały dochód uzyskany ze sprzedaży zostanie przeznaczony na fundację VIVA. Serdecznie prosimy o pomoc - książki można zostawiać w gabinecie 3.51 albo w sekretariacie filologii angielskiej do 14 grudnia.

Informujmy, że dnia 15 grudnia 2011r., o godz. 1800 odbędzie się w auli Biblioteki Głównej w Sosnowu (ul. Kościelna 11) spotkanie autorskie z Profesorem Zbigniewem Białasem, autorem powieści Korzeniec.

Centrum Studiów Kanadyjskich i Koło Kanadystów serdecznie zapraszają na spotkanie z MARKIEM KUSIBĄ, poetą, felietonistą, reporterem oraz tłumaczem wierszy i reportaży Ryszarda Kapuścińskiego. Spotkanie zatytułowane "Inność w kontekście kanadyjskim" odbędzie się w środę, 30 listopada, 2011, o godz. 10.00 w sali 2.1.
Serdecznie zapraszamy!

"Dwudziestego dziewiątego czerwca 1913 roku o godzinie szóstej rano na nasypie kolejowym w centrum Sosnowca znaleziono ciało pozbawione głowy i na podstawie dokumentów (...) ustalono natychmiast, że zwłoki należą do Alojzego Korzeńca".

 Powyższy fragment pochodzi z powieści "Korzeniec" autorstwa Prof. Zbigniewa Białasa, kierownika Zakładu Studiów Postkolonialnych i Literatur Podrózniczych.

"Korzeniec" zdobył nagrodę internautów jako najlepsza książka na jesień w plebiscycie wortalu literackiego Granice.pl. a także, jako jedyna powieść, został nominowany przez jury i czytelników do nagrody w plebiscycie "Historia zebrana".

Program 2 Polskiego Radia w okresie od 28 listopada do 9 grudnia 2011 roku w paśmie "To się czyta" (emitowanym od poniedziałku do piątku o godz. 23.45) nada 10 odcinków 15-minutowych nagrań, obejmujących fragmenty powieści Zbigniewa Białasa "Korzeniec". Czytać będzie Marian Opania.

Serdecznie zapraszamy Studentów oraz wszystkich zainteresowanych na odczyt Pana mgra Mateusza Orzeszyny zatytułowany "Context in video games. An un-ethical inquiry". Spotkanie odbędzie się we wtorek, 22 listopada, o godz. 1500, w sali 0.1

Jest to kolejny odczyt z cyklu spotkań skupionych wokół literaturoznawczych, kulturowych, medialnych, społecznych i innych aspektów gier komputerowych i nowych form narracji.

Serdecznie zapraszamy Studentów oraz wszystkich zainteresowanych na odczyt Pana mgra Tomasza Gnata pt.Narcissus's Narcosis: Formation of Self, Disintegration of Self. Interactive entertainment and player-character identity correlation, poprzedzony krótkim wstępem dra Marcina Sarnka. Odczytem tym inaugurujemy cykl wykładów i odczytów skupionych wokół literaturoznawczych, kulturowych, medialnych, społecznych i innych aspektów gier komputerowych i nowych form narracji.

Wtorek, 8 listopada, godz. 1500, sala 0.3

logo ikila blue small

 

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 5
41-205 Sosnowiec