Przełom kwietnia i maja to tradycyjnie w Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych czas zarezerwowany dla miłośników i pasjonatów Kanady. W tym roku wykładowcy, doktoranci, studenci, oraz licealiści z naszego regionu zainteresowani kulturą i literaturą Kanady mogli po raz kolejny uczestniczyć w wykładach i warsztatach w ramach Dni Kultury Kanadyjskiej, które miały miejsce w dniach 28 kwietnia - 7 maja.

Mgr Katarzyna Michalczyk, doktorantka studiów dziennych w Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych, Zakładzie Studiów Postkolonialnych i Literatur Podróżniczych, otrzymała w wyniku konkursu zorganizowanego przez International Council for Canadian Studies i Department of Foreign Affairs and International Trade, stypendium doktoranckie na wyjazd do Kanady na 6 miesięcy w celu przeprowadzenia badań do swojej pracy doktorskiej. 

 W Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych, pod opieką naukową Centrum Studiów Kanadyjskich, powstaje nowe studenckie koło naukowe.
Celami koła są: uczestnictwo w projektach Centrum Studiów Kanadyjskich, organizowanie paneli dyskusyjnych, projekcji filmów, warsztatów, konferencji, przygotowywanie publikacji naukowych, oraz spotkań z pisarzami oraz specjalistami w różnych dziedzinach kultury i sztuki.
I spotkanie organizacyjne odbędzie się 14 maja (czwartek) o godz. 10.00 w sali 3.55.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów.

 Centrum Studiów Kanadyjskich otrzymało w wyniku międzynarodowego konkursu grant Ministerstwa Spraw Zagranicznych Kanady dla studentów (Student Mobility Grant). Tytuł projektu: "Transcultural dialogues between Canada and Poland. Educating for ethics of diversity." Będzie on realizowany we współpracy z Vancouver Island University, (Department of Indigenous Studies oraz Department of English).

logo ikila blue small

 

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
ul. Gen. S. Grota-Roweckiego 5
41-205 Sosnowiec