WYJAZDY W RAMACH PROGRAMU WYMIANY STUDENTÓW ERASMUS

16 Mar. 2012

Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych informuje o możliwości wyjechania w drugim semestrze roku akademickiego 2012/2013 na studia na Uniwersytetach w Essen/Duisburgu (3 osoby), Ulsterze (4), Tarragonie (10), Sztokholmie (2), Joensuu (2), Rzymie (1) i Lille (2) w ramach programu wymiany studentów Erasmus.

Oferta dotyczy studentów obecnego 1, 2 i 3-go roku (2011/2012) programów: nauczycielskiego, kultura i literatura angielskiego obszaru językowego, kultura i media. Możliwy jest też wyjazd studentów obecnego 4-go roku. Ponieważ jednak w ich przypadku będzie to wyjazd na ostatni semestr studiów, potrzebna będzie zgoda promotora pracy magisterskiej.

Kryteria selekcji na stypendium:

1. Dla studentów 2, 3 i 4-go roku - średnia ocen uzyskanych z obu semestrów w roku akademickim 2010/2011 powyżej 3,9.

2.Dla studentów obecnego 1-go roku - średnia ocen uzyskanych za pierwszy semestr powyżej 3,9.

Uwaga! Stypendium przyznawane w ramach programu Erasmus nie pokrywa na ogół wszystkich kosztów pobytu studenta za granicą. Osoby decydujące się na wyjazd muszą same pokryć część kosztów związanych z wyżywieniem i zakwaterowaniem.

Podania należy składać do 30 marca 2012 roku w sekretariacie (w "dziupli" dr. Marka Kulisza). Podania powinny zawierać wypełniony formularz aplikacyjny (dostępny na stronie internetowej: http://erasmus.us.edu.pl) i samodzielnie wyliczoną, potwierdzoną przez Dziekanat średnią ocen.