Teatr Zagłębia wystawia Korzeńca prof. Zbigniewa Białasa

15 Maj. 2012

Teatr Zagłębia wystawia Korzeńca prof. Zbigniewa Białasa w reżyserii Remigiusza Brzyka - laureata Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje (2001 r - Laur Konrada oraz nagroda publiczności).

Dostrzegłem możliwość, aby przez ten kryminał, ale i nie kryminał, powieść historyczną, ale i nie historyczną opowiedzieć o świecie, który już nie istnieje, o potworach otaczającej nas rzeczywistości, które już wtedy wychodzą ze swojej nory. (Remigiusz Brzyk, reżyser spektaklu, o Korzeńcu prof. Zbigniewa Białasa).

Prapremiera: 26.05.2012 r. godz. 18.00.

Przed teatralną przerwą wakacyjną Korzeniec będzie ponadto wystawiony: 27.05, 02.06, 09.06 i 17.06.

Teatr Zagłębia przygotował dla widzów specjalne atrakcje. Między innymi na sosnowieckim "szlaku Korzeńca" ukryte zostaną wejściówki na spektakl. Kto wybierze się na spacer śladami bohaterów książki, ma szansę znaleźć wejściówkę do teatru.

Ponadto Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, TVP Kultura, TVP 3 i TVP 2 ("Wszystko o Kulturze" - w osobie Macieja Nowaka) wyraziły zainteresowanie spektaklem i emisją materiałów z nim związanych. Teatr Zagłębia ma w planach pokazanie Korzeńca podczas bydgoskiego Festiwalu Prapremier 2012 a we wrześniu Korzeniec będzie wystawiany w ramach Metropolitalnej Nocy Teatrów.

Twórcy scenicznej wersji "Korzeńca", Dyrekcja i Aktorzy Teatru Zagłębia zapraszają również w czwartek 24-go maja na tzw. "drugą otwartą próbę generalną". Można wówczas obejrzeć spektakl, którego oficjalna prapremiera przewidziana jest na 26-go maja. Wstęp wolny. Początek: godz. 18.00 (może być mały poślizg, proszę pamiętać, że to wciąż jest próba). Spektakl trwa 3 godziny.

korzeniec spektakl proba