Profesor Creston Davis gościem IKiLA

20 Wrz. 2012
Profesor Creston Davis Profesor Creston Davis

Informujemy, że w najbliższym semestrze gościem Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych będzie Profesor Creston Davis, który przedstawi serię otwartych wykładów z zakresu filozofii współczesnej i psychoanalizy.

Profesor Creston Davis jest współautorem - wraz ze Slavojem Zizkiem, którego był studentem - książek opublikowanych przez wydawnictwa MIT, Columbia University oraz Duke University. Jego najbliższe książki zostaną wydane wspólnie z Alainem Badiou and Peterem Sloterdijkiem. Wygłoszone w ramach cyklu wykłady będą zaś stanowić fundament jego najnowszej książki zatytułowanej Truth after the Death of Meaning.

Profesor Creston Davis wykłada na Wydziale Filozofii i Religioznawstwa Rollins College oraz w Lutecium Psychoanalytic Group (San Francisco). Jest autorem licznych książek z zakresu filozofii, literatury oraz psychoanalizy. Profesor Davis jest również praktykującym psychoanalitykiem.