II Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej - potrzebni tłumacze wolontariusze

3 Wrz. 2010

Konsulat Republiki Słowenii w Mysłowicach pilnie poszukuje wolontariuszy znających język angielski.

Zadaniem wolontariusz będzie zapewnienie obsługi tłumaczeniowej podczas II Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej, który odbędzie się w katowickim "Spodku" w dniach 17-19 września 2010 roku.

Głównym zadaniem wolontariuszy byłoby wspomaganie językowe w kontaktach między zespołami oraz sędziami podczas Memoriału.

Pragniemy zaznaczyć, że oprócz wolontariusz władających językiem angielskim, w Memoriale będą uczestniczyć wolontariusze znający języki krajów, z których zespoły (oprócz zespołu polskiego) będą uczestniczyć w rozgrywkach: Chorwacji, Czech, Serbii.

Dyrekcje Instytutu Języka Angielskiego oraz Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych gorąco zachęcają studentów anglistyki do podjęcia się tego zadania. Jest okazja do językowego sprawdzenia swoich umiejętności podczas bardzo atrakcyjnej imprezy o charakterze charytatywnym. Poświadczony pisemnie udział w Memoriale jako tłumacz-wolontariusz zostanie uwzględniony w zaliczaniu praktyk studenckich.

Organizatorem Memoriału jest Fundacja KROPLA ŻYCIA im. Agaty Mróz-Olszewskiej.

W programie artystycznym wystąpią: zespół Feel, PZPiT "Śląsk", kabaret RAK oraz podopieczni Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko".

Kontakt: Konsulat Republiki Słowenii w Mysłowicach, sekretariat: Tel 32/31-71-444