Wykłady gościnne dr Catherine A. M. Clarke ze Swansea University w Walii

24 Kwi. 2009

Z ogromną przyjemnością zapraszamy wszystkich studentów do uczestniczenia 11 i 12 maja w wykładach gościnnych, które w Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych wygłosi Pani dr Catherine A. M. Clarke ze Swansea University w Walii.

•  Wykład pierwszy, p.t. "Re-making a myth: the DC Comics Beowulf series, 1975-6," traktujący o związkach między literaturą angielską i kulturą popularną, odbędzie się 11 maja (poniedziałek), o godzinie 9.45, w sali 0.3 (Sosnowiec, ul. Grota-Roweckiego 5).
  •  Drugi wykład, "Edges and otherworlds: imagining tidal spaces in medieval English literature," podejmujący zagadnienia historycznej geografii kulturowej, odbędzie się we wtorek, 12 maja, o godzinie 9.45, w sali 1.46 (Sosnowiec, ul. Grota-Roweckiego 5).

Dr Catherine A. M. Clarke jest uznanym autorytetem w dziedzinie studiów kulturowcyh nad wczesnym średniowieczem angielskim i jest zaangażowana w szereg interesujących projektów badawczych. Szczegółowe informacje nt wykładów wraz z hiperlinkami znajdą Państwo w załączonych plakatach (Re-making a myth: the DC Comics Beowulf series, 1975-6 ; Edges and otherworlds: imagining tidal spaces in medieval English literature).