Gość Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych - Pani Dilyara Rushanovna Kireeva

3 Kwi. 2009

W okresie 20 kwietnia - 25 maja 2009 r. gościem Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych będzie stażystka z Federacji Rosyjskiej, pani Dilyara Rushanovna Kireeva. Pani Kireeva będzie prowadziła badania w Zakładzie Studiów Postkolonialnych i Literatur Podróżniczych. Opiekunem naukowym stażystki będzie prof. dr hab. Zbigniew Białas.

Pani Kireeva jest absolwentką Państwowego Uniwersytetu Baszkirskiego (specjalność: filologia romańska i germańska) w Ufie. Ukończyła też z wyróżnieniem studia w dziedzinie prawa autorskiego w Moskwie. Obecnie wykłada w Baszkirskiej Akademii Pedagogicznej oraz pracuje nad doktoratem poświęconym recepcji twórczości Henry'ego Jamesa w Rosji (jest doktorantką Akademii Nauk Republiki Baszkorstanu). Pani Kireeva jest autorką publikacji poświęconych literaturze baszkirskiej (między innymi jej dziadkowi, klasykowi literatury baszkirskiej, Kirejowi Marganowi), problemom translacji i Henry'emu Jamesowi.
Informacja dla osób chcących się skontaktować z naszym gościem: Dilyara Rushanovna Kireeva (pokój: 3.53 )