Zakład Literatur Anglojęzycznych i Studiów Postkolonialnych zmienił nazwę

3 Kwi. 2009

Informujemy, że Zakład Literatur Anglojęzycznych i Studiów Postkolonialnych zmienił nazwę na Zakład Studiów Postkolonialnych i Literatur Podróżniczych.

Nowa nazwa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych naukowców, którzy chcą podchodzić do studiów postkolonialnych w sposób interdyscyplinarny, np. łącząc je z badaniami literatury reportażowej. W związku z dynamicznym rozwojem turystyki i dyskursów turystyczno-podróżniczych, badanie literatur podróżniczych staje się ważnym nurtem literaturoznawstwa i kulturoznawstwa. W Polsce nie było dotychczas ośrodka, który adoptowałby formalnie to obiecujące pole badawcze. Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych będzie prowadził pionierskie przedsięwzięcia w tej dziedzinie.