„Korzeniec” prof. Zbigniewa Białasa nominowany do dwóch nagród

29 Sty. 2012
prof. Zbigniew Białas, "Korzeniec" prof. Zbigniew Białas, "Korzeniec"

Powieść obyczajowo-kryminalna „Korzeniec” prof. dr. hab. Zbigniewa Białasa, kierownika Zakładu Studiów Postkolonialnych i Literatur Podróżniczych Wydziału Filologicznego UŚ została nominowana do, przyznawanej przez fundację Zielona Gęś, Nagrody Literackiej Srebrny Kałamarz 2011 im. Hermenegildy Kociubińskiej.

Powieść prof. Zbigniewa Białasa ubiega się także o tytuł „Najlepszej książki roku”, w kategorii proza polska w konkursie i plebiscycie zorganizowanym przez właściciela wortalu literackiego Granice.pl. Wyboru najlepszych książek roku dokona jury, równolegle na stronie www.ksiazkiroku.pl trwa głosowanie internautów.

„Korzeniec” prof. Zbigniewa Białasa został w 2011 r. wyróżniony w konkursie „Najlepsza książka na jesień”, w kategorii proza polska.