Wykład "Obrazy świata w mediach - kreacja, perswazja, rozumienie"

19 Sty. 2009

22 stycznia 2009 o godzinie 11.20 w sali 1.46odbędzie się wykład Jacka Skorusa pod tytułem "Obrazy świata w mediach - kreacja, perswazja, rozumienie". Podczas zajęć poruszane będą zagadnienia mechanizmów percepcji obrazów w telewizji, języka telewizji, mechanizmów perswazji, manipulacji w mediach elektronicznych, języka nowych mediów, teorii informacji, narracji wizualnej. Zajęcia będą wzbogacone przykładami realizacji reportaży i filmów dokumentalnych. Na wykład zapraszamy przede wszystkim studentów programu KULTURA-MEDIA-TRANSLACJA.

Jacek Skorus jest absolwentem politologii na Wydziale Nauk Społecznych UŚ oraz dziennikarstwa telewizyjnego na Wydziale Radia i Telewizji UŚ. Od 28 lat związany jest z TVP Katowice, gdzie pracował jako reporter, wydawca programów informacyjnych i publicystycznych, prezenter i lektor. Był również wydawcą publicystyki w TVP1 ("W centrum uwagi" - 1998/99), wydawcą publicystyki w TVP3 ( "Echa dnia", "Gość dnia" - 2002 - 2007), kierował także redakcją informacji w TVP Katowice ("Aktualności" - 1994-1998). Od roku 2000 kieruje Regionalną Agencją Producencką TVP Katowice. Jest autorem kilku dokumentów, kilkudziesięciu reportaży oraz niezliczonej ilości newsów.

Nasz gość prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych "Komunikacja perswazyjna i medioznawstwo" Uniwersytetu Śląskiego, a także w WSZOP Katowice oraz WSTiE w Suchej Beskidzkiej. Jego obszar zainteresowań naukowych to: media, język telewizji, informacja telewizyjna, komunikacja perswazyjna, komunikacja audiowizualna.