Profesor Corey McCall gościem IKiLA w maju

16 Kwi. 2018

W ramach naszej Wiosennej Ofensywy Wykładowej z wielką przyjemnością anonsujemy już teraz planowaną na maj wizytę i wykłady profesora Coreya McCalla. Nasz gość jest profesorem filozofii w Elmira College w stanie Nowy Jork. Doktorat, przyznany mu przez Southern Illinois University w 2005 roku, uzyskał na podstawie dysertacji poświęconej filozoficznym konsekwencjom fenomenologicznego opisu ciekawości w ujęciu Martina Heideggera. W swoich badaniach poddaje refleksji różnorakie miejsca wspólne filozofii i literatury zarówno w kontekście amerykańskim, jak i europejskim. Jest współredaktorem zbiorów Melville Among the Philosophers (Lexington Books, 2017) i Benjamin, Adorno, and the Experience of Literature (Routledge, 2018), oraz autorem licznych artykułów i referatów poświęconych takim postaciom, jak Michel Foucault, Walter Benjamin, Frantz Fanon, czy Stanley Cavell. Obecnie zajmuje się filozoficznym wymiarem twórczości Jamesa Baldwina i wielostronnymi związkami łączącymi proroctwo, mit, literaturę i filozofię w intelektualnej tradycji Ameryki, Europy i Karaibów.

Profesor McCall wygłosi dwa wykłady:

17 maja, godz. 1130, sala 0.51: "Baldwin Boldly (or the Colorful America)" przeznaczony dla studentów
17 maja, godz. 1315, sala 0.51: "Imperious Curiosity (with a Pinch of Dasein)" przeznaczony dla kadry akademickiej i zainteresowanych studentów.
Szczegóły wykładów – na załączonym plakacie.corey mccall