Wykład dr hab. Małgorzaty Rutkowskiej "Ulubieńcy Ameryki. Zwrot ku zwierzętom w amerykańskiej memuarystyce i powieściach przełomu XX i XXI wieku"

14 Kwi. 2018

Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych oraz Filologiczny Zespół Badawczy BESTO zapraszają na spotkanie z dr hab. Małgorzatą Rutkowską, która wygłosi wykład pt. Ulubieńcy Ameryki. Zwrot ku zwierzętom w amerykańskiej memuarystyce i powieściach przełomu XX i XXI wieku.  Wykład odbędzie się 23 kwietnia (poniedziałek) o godz. 9:45 w sali 1.49. Serdecznie zapraszamy!

Dr hab. Małgorzata Rutkowska, adiunkt w Instytucie Anglistyki Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Autorka monografii Psy, koty i ludzie. Zwierzęta domowe w literaturze amerykańskiej (Lublin 2016) poświęconej przedstawieniom zwierząt domowych i relacji człowiek – zwierzę we współczesnej amerykańskiej memuarystyce (pet memoirs) i wybranych powieściach przełomu XX i XXI wieku.