Otwarte Seminarium Północnoirlandzkie, 7 marca 2018 r

18 Lut. 2018

Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych wraz z Centrum Badań nad Kulturami Mniejszymi zaprasza na Otwarte Seminarium Północnoirlandzkie (w języku angielskim). Termin:7 marca 2018 roku, w godz. 10:00-18:00, Sosnowiec, Wydział Filologiczny UŚ, ul. Gen. Grota-Roweckiego 5, sala 2.18.

Seminarium będzie poświęcone współczesnej Irlandii Północnej – historii, kulturze, literaturze, polityce. Wezmą w nim udział naukowcy i pisarze z Irlandii Północnej oraz Republiki Irlandii, a także Czech i Polski. Referaty przedstawią m.in. Frank Ferguson, Wesley Hutchinson, Patrick Quigley, Michaela Markova, Katarzyna Bazarnik, Katarzyna Ojrzyńska, Michał Lachman, Jacek Mydla i Leszek Drong. Podsumowaniem seminarium będzie wspólna dyskusja uczestników wraz z publicznością. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszy kontakt z organizatorami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Szczegółowy program wydarzenia w załączeniu.

Falls Rd 10 LD