Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych na Śląskim Festiwalu Nauki!

17 Lis. 2017

W dniach 31 listopada – 2 grudnia w Katowicach odbędzie się kolejna już edycja Śląskiego Festiwalu Nauki. W tym roku nasz Instytut reprezentować będzie koło naukowe H/STORY oraz grupa studentów specjalności SPRINT-WRITE  - WICKED SHAPES. Obie grupy przygotowały niezwykle ciekawe stanowiska pokazowe w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, do odwiedzenia których zapraszamy 1 i 2 grudnia.

Koło naukowe H/Story zaprasza na spotkanie z prezentacją pt. Amazing (Hi)Stories! Jak opowiadać historie historii?  Koło Naukowe H/Story to grupa anglistów zainteresowanych związkami pomiędzy historią, literaturą i kulturą, która działa w Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych U.Ś. od 2013 roku. H/Story zaprasza wszystkich zainteresowanych wykorzystywaniem narracji historycznych w kulturze i szeroko rozumianej popkulturze, historią jako opowiadaniem, mikrohistoriami, kryptohistoriami, historiami śmiechu i rolami śmieszności w historii, cielesnością oraz emocjonalnością historii, historyzacją narracji i mityzowaniem historii.  W trakcie trwania Festiwalu będzie można wziąć udział w quizie pop-historycznym (z nagrodami!), obejrzeć mini-wystawę zbiorów historycznych (i pop-historycznych) jednej z członkiń koła, posłuchać historycznych anegdot i ciekawych opowieści, a także zobaczyć wystawę plakatów i grafik. Prawdziwe historie niezwyklejsze są od fikcji!

Grupa studentów specjalności SPRINT-WRITE zaprasza do przyjrzenia się procesowi twórczemu obecnie realizowanego projektu DREM, gry przygodowej o nietypowym, ręcznie malowanym stylu graficznym. Oprócz możliwości rozmowy z kreatywnymi i otwartymi deweloperam,i podczas Festiwalu uczestnicy będę mieli okazję do przypatrzenia się pracy grafików na żywo (!) oraz zagrania w krótką wersję demonstracyjną DREMu. Będzie to niepowtarzalna okazja, by przedyskutować  projekt z twórcami, którzy będą tuż obok! Gorąco zachęcamy do odwiedzenia stoiska, zapoznania się z projektem i porozmawiania z twórcami gry w miłej atmosferze game developingu przy akompaniamencie farb akwarelowych!

Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji na http://www.slaskifestiwalnauki.pl/