Centrum Gender Studies zaprasza na spotkanie autorskie z dr. Maciejem Dudą

10 Kwi. 2017

Centrum Gender Studies serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z dr. Maciejem Dudą wokół książki „Dogmat płci. Polska wojna z gender”, które odbędzie się 19 kwietnia o godzinie 17.00 w klubokawiarni Drzwi zwane koniem, na ulicy Warszawskiej 37 w Katowicach. Niniejsze spotkanie adresowane jest nie tylko do osób naukowo zajmujących się gender studies, ale do wszystkich zainteresowanych burzliwą recepcją gender na gruncie polskim oraz współczesnym debatom dotyczącym równouprawnienia i polityki płci. Spotkanie poprowadzą dr Anna Chromik i mgr Michał Kisiel.

Maciej Duda – doktor nauk humanistycznych, wykładowca, badacz, pracownik naukowy Uniwersytetu Szczecińskiego. Autor artykułów naukowych oraz monografii „Polskie Bałkany. Proza postjugosłowiańska w kontekście feministycznym, genderowym i postkolonialnym. Recepcja polska” (2013). Współredaktor trzech tomów raportu „Gender w podręcznikach” (2016). Stypendysta Narodowego Centrum Nauki. Jako trener antydyskryminacyjny współpracuje z instytucjami państwowymi, prywatnymi i pozarządowymi.