Nagroda specjalna dla studentów specjalności Sprint-Write podczas StartUp Games Sosnowiec

17 Mar. 2017

Startup Games Sosnowiec to wydarzenie organizowane przez Ogrody Przedsiębiorczości, które miało miejsce 7 marca 2017 roku w Sosnowieckim Cinema City. Program był zbudowany wokół konkursu na koncepty gier, na które zebrało się łącznie 10 projektów. Prezentacje każdego z projektów trwały 4 minuty, a rozwinąć je oraz odpowiedzieć na pytania jurorów oraz publiczności można było podczas dodatkowych 2 minut. W konkursie wzięła udział grupa Wicked Shapes, założona przez studentów specjalności Sprint-Write, która zademonstrowała DREM (mroczną przygodówkę point&click prezentowaną również na Student Research Festival w 2016 roku) oraz swój nowy projekt Wicked Quest (fantasy shoot'em up w karykaturalnym stylu). Podczas kiedy projekty Wicked Shapes nie wygrały żadnej z głównych nagród, DREM wygrał nagrodę specjalną za oryginalną koncepcję w wysokości 300zł.

Pierwsze miejsce zajął projekt Ignis, gra pojedynkowa fantasy z udziałem czarnoksiężników i 120 zaklęć, natomiast drugie miejsce zajęła gra Indygo: poniekąd edukacyjny projekt o artyście cierpiącym na depresję oferujący ręcznie rysowaną grafikę. Trzecia główna nagroda trafiła do autorów projektu Hexidice, która jest grą strategiczną skupioną na mechanice kości i terytoriów.

Studenci Sprint-Write:
Artur Kandziora