Wieczór jubileuszowy dedykowany Profesorowi Tadeuszowi Sławkowi

10 Gru. 2016

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wieczorze jubileuszowym dedykowanym Panu prof. zw. dr. hab. Tadeuszowi Sławkowi, który odbędzie się  13 grudnia 2016 roku o godz. 16.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Poniżej zamieszczamy treść zaproszenia opublikowanego na stronie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

13 grudnia 2016 roku o godz. 16.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach rozpocznie się wieczór jubileuszowy dedykowany prof. zw. dr. hab. Tadeuszowi Sławkowi – wybitnemu filologowi, autorytetowi w zakresie teorii i historii literatury, komparatystyki literackiej oraz pogranicza literatury, kultury i filozofii, poecie, prozaikowi, eseiście, tłumaczowi poezji angielskiej i amerykańskiej, wykładowcy uniwersyteckiemu, autorowi m.in. „Stawu”, „Rozmowy”, „O głodzie”, „Antygony w świecie korporacji. Rozważań o uniwersytecie i czasach obecnych”, rektorowi Uniwersytetu Śląskiego w latach 1996–2002, kierownikowi Katedry Literatury Porównawczej w latach 2002−2012.

Do udziału w spotkaniu zapraszają JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk oraz dziekan Wydziału Filologicznego prof. dr hab. Krzysztof Jarosz.

Prof. Taduesz Sławek za całokształt działalności oraz zaangażowanie społeczne uhonorowany został Złotym Krzyżem Zasługi i Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Laureat wielu prestiżowych wyróżnień, w tym m.in. Nagrody im. Wojciecha Korfantego, Nagrody Prezydenta Katowic w Dziedzinie Kultury i Honorowej Odznaki Miasta Katowice, Złotej Odznaki i Odznaki Honorowej „Za zasługi dla Województwa Śląskiego”, Platynowego Lauru „Ambasador Spraw Polskich”, Literackiej Nagrody „Solidarności”, Nagrody „Śląski Szmaragd” oraz Nagrody „Lux ex Silesia”. W 2007 roku został wyróżniony uniwersytecką Nagrodą „Pro Scientia et Arte” przyznaną „w uznaniu wybitnych i twórczych osiągnięć naukowych i artystycznych”.

Spotkanie, które zostało zorganizowane z okazji siedemdziesiątych urodzin prof. Tadeusza Sławka, będzie okazją do wręczenia Jubilatowi księgi jubileuszowej oraz złożenia Mu życzeń.