Centrum Gender Studies zaprasza na seminarium dr Katarzyny Szopy pt. "Luce Irigaray: Etyka różnicy płciowej"

3 Gru. 2016

Centrum Gender Studies serdecznie zaprasza na seminarium dr Katarzyny Szopy, które odbędzie się 14 grudnia w sali 4.63 o godzinie 17.00. Niniejsze spotkanie, adresowane zarówno do studentów, doktorantów jak i pracowników naukowych, będzie poświęcone prześledzeniu tego, w jaki sposób pojęcie różnicy płciowej ewoluowało w pismach Luce Irigaray aż po jej najnowsze publikacje. Dokładniejsze przyjrzenie się rozwojowi myśli Irigaray pozwoli ponownie przemyśleć miejsce jej teorii w perspektywie współczesnych studiów feministycznych w momencie, gdy francuski feminizm kulturowy zdaje się być w odwrocie.

DR KATARZYNA SZOPA  pracuje w Instytucie Nauk o Literaturze Polskiej w UŚ w Katowicach. Zajmuje się współczesnymi teoriami feministycznymi, a od 2014 roku współpracuje z prof. Luce Irigaray, myśli której poświęciła rozprawę doktorską napisaną pod kierunkiem prof. Krystyny Kłosińskiej. Publikowała m.in. w "Pamiętniku Literackim", w „Czasie Kultury”, w „Praktyce Teoretycznej”, w „Śląskich Studiach Polonistycznych” i w „FA-arcie”.