Kibicowanie peryferiom: przekład, literacki aktywizm i polityka. Seminarium Marty Dziurosz, tłumaczki - rezydentki w Free Word Centre (2015-2016)

9 Lis. 2016

Poniedziałek 21 LISTOPADA 2016
godzina: 13.15
Sala Rady Wydziału, Sosnowiec, ul. Grota-Roweckiego 5

Marta DziuroszFree Word Centre to londyńska organizacja działająca na przecięciu kultury i polityki – jej motto brzmi „Words change lives”. Jednym z elementów jej programu jest roczna rezydencja dla tłumacza literackiego, którą w tym roku odbyła absolwentka Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych, Marta Dziurosz (tłumaczka, kuratorka kultury, pracownica wydawnictwa Pan Macmillan). Zapraszamy na seminarium, podczas którego Marta opowie o swoich doświadczeniach związanych z organizacją wydarzeń literackich funkcjonujących w ścisłym związku z szeroko pojętą polityką, i zachęci uczestników do przeniesienia podobnej działalności na grunt polski.