Dni Kultury Kanadyjskiej 2015

4 Maj. 2015

Zakład Studiów Amerykańskich i Kanadyjskich oraz Centrum Studiów Kanadyjskich zaprasza na kolejną edycję Dni Kultury Kanadyjskiej na Uniwersytecie Śląskim (06-07 maja 2015 r.), w ramach których zostaną wygłoszone wykłady, oraz odbędą się pokazy filmów oraz przedstawienie teatralne w wykonaniu studentów Uniwersytetu Śląskiego uczęszczających na zajęcia z prowadzone w drugim semestrze przez dr Lindsay Thistle z Trent University w Kanadzie. Tematyka tegorocznych dni kanadyjskich to „Indigenous identity as expressed in personal narratives and video-filmmaking “ oraz „English Canadian theatre and television – expanding identity programming.” Wykłady zostaną wygłoszone m.in. przez Shirley Hardman z University of the Fraser Valley, reprezentującą Naród Stó:lō, z Zachodniego Wybrzeża Kanady oraz dr Lindsay Thistle. Swoją obecnością na otwarciu Dni Kultury Kanadyjskiej w środę, dnia 6 maja o godzinie 10:00, zaszczyci nas Ambasador Kanady w Polsce, Pani Alexandra Bugailiskis.