Discover Canada 2015 – II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

12 Mar. 2015

Półfinał konkursu odbędzie się 12 marca 2015 r. w Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych, o godzinie 12:00, sala 0.3.Wydarzenie rozpocznie się wykładem pt. “Political Satire in Canadian Television Shows”, który wygłosi dr Lindsay Thistle z Trent University w Kanadzie. Do półfinału przystępuje 50 uczniów wybranych z 1022, którzy przystąpili do pierwszego etapu.

Konkurs Discover Canada jest wspólnym projektem Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego oraz I Liceum Ogólnokształcącego w ZSO w Żorach. Nad drugą edycją konkursu patronat objęli: Minister Edukacji Narodowej, Ambasada Kanadyjska w Polsce, Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Toronto, Rektor Uniwersytetu Śląskiego, Kurator Oświaty w Katowicach oraz Prezydent Miasta Żory.

Wśród nagród znajdują się cztery indeksy (dwa na studia w Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych, oraz dwa w Instytucie Języka Angielskiego) oraz wysokie nagrody pieniężne. Koordynatorką konkursu z ramienia Uniwersytetu Śląskiego jest dr Eugenia Sojka, kierownik Centrum Studiów Kanadyjskich.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie: http://www.mt-oka.pl/