III etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych Masters Tournament - Discover Canada 2014

15 Kwi. 2014

Zakład Studiów Amerykańskich i Kanadyjskich informuje o III etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych Masters Tournament - Discover Canada 2014, do którego zakwalifikowalo sie 12 uczestników. Final konkursu odbędzie się 16 kwietnia 2014 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach w obecności przedstawiciela Ambasady Kanadyjskiej, Prezydenta Miasta Żory, przedstawicieli Uniwersytetu Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty oraz sponsorów. III etap konkursu będzie składał się z dwóch części: egzaminu ustnego (uczeń odpowie na 2 wylosowane pytania) oraz 10 minutowej prezentacji multimedialnej na temat „The Spirit of Canada."

Organizatorami I edycji konkursu są Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego oraz I Liceum Ogólnokształcące w ZSO w Żorach, zaś patronatem objęli go Ambasador Kanady w Polsce, Minister Edukacji Narodowej, JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, Prezydent Miasta Żory oraz Śląski Kurator Oświaty.

Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

Laureraci konkursu otrzymają dwa indeksy na filologię angielską UŚ (Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych oraz Instytut Języka Angielskiego) oraz wysokie nagrody pieniężne ufundowane przez Prezydenta Miasta Żory. Nagrody rzeczowe i książkowe zostały ufundowane również dla pozostałych finalistów przez sponsorów konkursu.

Wszelkie dodatkowe informacje związane z I edycją konkursu Discover Canada 2014 są dostępne na stronie internetowej www.mt-oka.pl.

Konkurs Discover Canada 2014 jest przykładem sukcesu współpracy Uniwersytetu Śląskiego ze szkołami średnimi oraz lokalnym środowiskiem.