Światowy finał Intel® Extreme Masters w Katowicach

13 Mar. 2014

Od 14 do 16 marca 2014 r. Katowice gościć będą uczestników finału ósmej edycji Intel® Extreme Masters. W katowickim Spodku rywalizować będą gwiazdy gier komputerowych z całego świata. Wcześniejsze etapy odbywały się w Szanghaju, Nowym Jorku, Singapurze, Sao Paulo oraz Kolonii.

W wydarzeniu uczestniczyć będą również przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego z Instytutu Informatyki, Wydziału Filologicznego oraz Wydziału Artystycznego, którzy będą promować studia związane z projektowaniem gier komputerowych. Zaprezentowane zostaną również aplikacje mobilne oraz roboty przygotowywane przez studentów. Będzie można poznać także firmy współpracujące z UŚ.

Na stoisku Uniwersytetu Śląskiego znajdą się:

• komputery z zainstalowanymi grami przygotowanymi przez studentów Instytutu Informatyki UŚ,
  • stanowiska szkoleniowe („Jak szybko napisać ciekawą grę”),
  • roboty z Instytutu Informatyki,
  • aplikacje mobilne przygotowane przez studentów Instytutu Informatyki,
  • prezentacje projektów gier przygotowanych w trakcie „Letniej Akademii Gier 2013” oraz „Zimowej Akademii Gier 2014”,
  • prezentacja działalności Koła Naukowego DevProper,
  • stanowisko, na którym studenci Wydziału Artystycznego UŚ będą prezentować przygotowywanie grafik na potrzeby gier komputerowych,
  • stanowisko mediów akademickich UŚ,
  • stanowiska firmy JCommerce współpracującej z UŚ (konkursy z nagrodami),
  • stanowisko klastra multimedialnego Hub Club.
  • Dla wszystkich odwiedzających organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, prowadzone będą liczne turnieje i konkursy z cennymi nagrodami.

Ubiegłoroczny Intel Extreme Masters w Katowicach cieszył się dużą popularnością. Turniej odwiedziło 50 000 fanów, a transmisję internetową prowadzoną w siedmiu językach obejrzało ponad pięć milionów widzów z 178 krajów.

Szczegółowe informacje na temat turnieju dostępne są na stronie: www.intelextrememasters.com.