Wykład oraz spotkanie z pisarką kanadyjską Myrną Kostash

23 Wrz. 2013

Zakład Studiów Amerykańskich i Kanadyjskich oraz Centrum Badań Kanadyjskich mają zaszczyt zaprosić na wykład oraz spotkanie ze studentami wybitnej pisarki kanadyjskiej Myrny Kostash. Spotkanie ze studentami na temat „creative nonfiction" będzie miało miejsce w środę, 2 października o godz. 14:00, p. 3.55, a wykład pt. „The Reluctant Historian: Writing Creative Nonfiction", poświęcony relacjom między osadnikami w Zachodniej Kanadzie a ludnością rdzenną tego kraju, zostanie wygłoszony w czwartek, 3 października o godz. 12:00 (Akwarium – 3. piętro, naprzeciw sekretariatu anglistyki - sala może ulec zmianie przy dużej liczbie zainteresowanych). Na spotkaniu ze studentami autorka będzie poruszała tematykę strategii literackich w literaturze faktu oraz przeprowadzi krótkie ćwiczenia „creative non-fiction writing". Wizyta ta jest okazją do zapoznania się z gatunkami kanadyjskiej literatury faktu i daje studentom możliwość konsultacji z ekspertką w tej dziedzinie.
Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów i pracowników.

Spotkanie ze studentami: 2.10.2013 r., godz. 14:00, pok. 3.55

Wykład: 3.10.2013 r. godz. 12:00 (Akwarium – 3.piętro, naprzeciw sekretariatu anglistyki)

Myrna Kostash, pisarka, dziennikarka, autorka wielu książek (literatura faktu): All of Baba's Children (1978); Long Way From Home: The Story of the Sixties Generation in Canada (1980); No Kidding: Inside the World of Teenage Girls (1987); Bloodlines: A Journey Into Eastern Europe (1993); The Doomed Bridegroom: A Memoir (1997); The Next Canada: Looking for the Future Nation (2000); Reading the River: A Traveller's Companion to the North Saskatchewan River (2005). The Frog Lake Reader (2009), oraz Prodigal Daughter: A Journey into Byzantium (2010). Zdobywczyni wielu nagród literackich (e.g. Nagroda Wilfreda Egglestona w kategorii literatura faktu za książkę Prodigal Daughter (Córa Marnotrawna), Nagroda Matta Cohena Związku Pisarzy Kanady za Osiągnięcia Życia czy Nagroda Złotego Pióra Związku Pisarzy Alberty-Golden Pen Award for Lifetime Achievement; Kostash pisze teksty do czasopism literackich i naukowych, oraz do teatru i radia, w tym do programu dokumentalnego CBC pt. Ideas.
Więcej informacji o pisarce na stronie: www.myrnakostash.com