Dni Kultury Kanadyjskiej, 13-15 maja 2013 r.

24 Kwi. 2013

Centrum Studiów Kanadyjskich oraz Studenckie Koło Kanadystów mają zaszczyt zaprosić na wykłady, warsztaty akademickie oraz konferencję studencką.

Informacje na temat wykładów 13 -14 maja 2013

MICHELLE LAFLAMME (University of Fraser Valley)

• Half Blood, Mixed Blood, Half Breed – A Look at Racial Hybridity in Canadian Literature and Drama (13 maja, 10:00-11:15).
  • Living, Writing and Staging Racial Hybridity (14 maja, 11:30-12:15)

MONIQUE MOJICA (Toronto, dramatopisarka, reżyserka teatralna, aktorka)

• Indigenous Body/Indigenous Performance: a life in the Theatre (13 maja, 15:00-16:00).
  • Scoring the Body Through Guna Aesthetic Principles: Indigenous Dramatic Arts in Theory, Process and Practice (14 maja, 09:45-11:15)

AGA MAKSIMOWSKA (Toronto, pisarka)

• Spotkanie / rozmowa z pisarką poprzez łącze internetowe (Skype) (13 maja, 11:30-12:00).

MARIA BELEN MARTIN LUCAS (Universidade de Vigo)

• Postcolonial and Transnational: The Politics of Genre and in Canadian Speculative Fiction (14 maja, 15:00-16:00).

Zapisy na warsztaty akademickie

Przekazujemy informacje dotyczące warsztatów, które odbędą się 15 maja 2013 r. (środa) będą prowadzone przez Prof. Michelle LaFlamme z University of Fraser Valley oraz Monique Mojicę, dramatopisarkę, reżyserkę teatralną, aktorkę, dyrektora artystycznego grupy teatralnej ludności rdzennej Kanady, Chocolate Woman Collective.

Michelle LaFlamme: 9:45-13:00

• Land, Love and Ceremony: A look at Canadian Indigenous Plays (Rez Sisters (T. Highway), Ernestine Shushwap gets her Trout (T. Highway), Baby Blues (Drew Hayden Taylor).

Monique Mojica: 13:15 -16:45

• Stories From the Body/Stories from the Land.

Studenci zainteresowani uczestnictwem w warsztatach proszeni są o kontakt z p. Kingą Kowalską poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. najpóźniej do 7 maja. Niestety ilość osób mogących brać udział w tych projektach jest ograniczona (25 osób na każdy z nich). Uczestnicy otrzymają dyplom ukończenia warsztatów.
Na warsztaty prowadzone przez Prof. LaFlamme należy przeczytać teksty, które znajdują się w czytelni.

Zapisy na warsztaty akademickie

Przekazujemy  informacje dotyczące warsztatów,  które odbędą się 15 maja 2013 r. (środa)

Będą prowadzone przez Prof. Michelle LaFlamme,  z University of Fraser Valley oraz  Monique Mojicę,  dramatopisarkę, reżyserkę teatralną,  aktorkę,  dyrektora artystycznego grupy teatralnej ludności rdzennej Kanady,  Chocolate Woman Collective.

Michelle  LaFlamme:  9:45-13:00

• Land, Love and Ceremony:  A look at Canadian Indigenous Plays  (Rez Sisters (T. Highway),  Ernestine Shushwap gets her Trout (T. Highway),   Baby Blues  (Drew Hayden Taylor).

Monique Mojica: 13:15 -16:45

• Stories From the Body/Stories from the Land.

Studenci zainteresowani uczestnictwem w warsztatach  proszeni są o kontakt z p. Kingą Kowalską  poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   najpóźniej do 7 maja. Niestety ilość osób mogących brać udział w tych projektach jest ograniczona (25 osób na każdy z nich). Uczestnicy otrzymają dyplom ukończenia warsztatów.

Na warsztaty prowadzone przez Prof. LaFlamme należy przeczytać teksty,  które znajdują się w czytelni.