Wykład Profesora Rory'ego McTurka - 27 października

15 Paź. 2009

Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych U.Ś. oraz Instytut Historii U.Ś. serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na otwarty wykład gościnny p.t. "Hero and king, hero and leader: Beowulf and the Icelandic Njáls saga", który wygłosi prof. Rory McTurk z University of Leeds. Wykład odbędzie się 27 października 2009, o godzinie 11.30, w budynku Centrum Neofilologii U.Ś. (Sosnowiec, ul. Grota-Roweckiego 5), w sali 0.1. Tematem wykładu będą związki pomiędzy wczesnośredniowiecznym eposem angielskim, a sagami islandzkimi.

Profesor Rory McTurk jest autorem szeregu publikacji książkowych i artykułów dotyczących wczesnośredniowiecznych literatur angielskich i skandynawskich. Szczegółowe informacje można znaleźć na dołączonym plakacie (pobierz plakat - dokument pdf).