Studenci Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych uczestniczyli w projekcie "Transcultural dialogues between Canada and Poland"

19 Kwi. 2010

Studenci Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych uczestniczyli w projekcie "Transcultural dialogues between Canada and Poland. Educating for ethics of diversity" realizowanym we współpracy z Vancouver Island University, (Department of Indigenous Studies oraz Department of English) na Wyspie Vancouver w Kanadzie.

W okresie 05.03.2010 - 29.03.2010 grupa studentów piszących prace magisterskie z tematyki dotyczącej tożsamości kulturowej grup mniejszościowych Kanady prowadziła badania na Vancouver Island University oraz w rezerwacie Indian w Alert Bay. Studenci przedstawili prezentacje na temat kultury Górnego Śląska, uczestniczyli w wybranych zajęciach akademickich prowadzonych pod kierownictwem "starszyzny plemiennej", odwiedzili rezerwaty Indian, centra kulturowe oraz przeprowadzili wywiady z przedstawicielami ludności rodzimej, z pisarzami i artystami. Wystawa fotografii z pobytu w Kanadzie rozpocznie się w czasie Dni Kultury Kanadyjskiej na Uniwersytecie Śląskim w dniach 27.04-29.04. 2010. Studenci wygłoszą również referaty na temat swoich badań.

Zob. artykuł o naszych studentach na Vancouver Island University.