Konkurs English Days w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mysłowicach, pod patronatem Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych

7 Lut. 2013

Dnia 8 lutego odbędzie się dziesiąta edycja konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych "English Days", organizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Mysłowicach. Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych objął patronatem tę ważna i ciekawą imprezę.

Konkursy wiedzy o krajach anglojęzycznych English Day i Junior English Days na stałe wpisały się do kalendarza imprez organizowanych w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mysłowicach. Ten pierwszy skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, drugi – do gimnazjalistów. Oba wydarzenia mają charakter cykliczny i co roku dotyczą kultury, historii i zwyczajów innego kraju lub regionu anglojęzycznego. W zmaganiach konkursowych oprócz przedstawicieli gospodarzy regularnie biorą udział uczniowie szkół z terenu Mysłowic i miast ościennych, przede wszystkim z Jaworzna (licea I i III).

Pomysłodawczyniami i organizatorkami obu konkursów są Sylwia Dudek i Ewa Groszek, nauczycielki języka angielskiego w ZSO. Głównym celem English i Junior English Days jest ukierunkowanie i rozwój zainteresowań językowych uczestników poprzez poznawanie bogactwa kulturowego państw angielskiego obszaru językowego. Element rywalizacji i oryginalna formuła konkursu (w większości zadania multimedialne) sprawiają, że uczniowie chętnie zagłębiają się w niuanse kulturowe Wielkiej Brytanii, USA, Irlandii czy Australii.

Różnorodność i mnogość zagadnień oznacza jednak i to, że uczestniczący w konkursie uczniowie muszą się wykazać nie lada wiedzą! W 2011 roku oba wydarzenia objęte zostały patronatem Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych UŚ. Z uwagi na to, że w bieżącym roku przypada dziesiąta, jubileuszowa edycja konkursu English Days, tegorocznym zmaganiom uczestników przewodniczyć będzie dr Marcin Sarnek, wicedyrektor Instytutu. Konkurs odbędzie się 8 lutego br.