Z ogromną przyjemnością informujemy o kolejnych sukcesach powieści Prof. Zbigniewa Białasa

21 Lis. 2011

"Dwudziestego dziewiątego czerwca 1913 roku o godzinie szóstej rano na nasypie kolejowym w centrum Sosnowca znaleziono ciało pozbawione głowy i na podstawie dokumentów (...) ustalono natychmiast, że zwłoki należą do Alojzego Korzeńca".

Powyższy fragment pochodzi z powieści "Korzeniec" autorstwa Prof. Zbigniewa Białasa, kierownika Zakładu Studiów Postkolonialnych i Literatur Podrózniczych.

"Korzeniec" zdobył nagrodę internautów jako najlepsza książka na jesień w plebiscycie wortalu literackiego Granice.pl. a także, jako jedyna powieść, został nominowany przez jury i czytelników do nagrody w plebiscycie "Historia zebrana".

Program 2 Polskiego Radia w okresie od 28 listopada do 9 grudnia 2011 roku w paśmie "To się czyta" (emitowanym od poniedziałku do piątku o godz. 23.45) nada 10 odcinków 15-minutowych nagrań, obejmujących fragmenty powieści Zbigniewa Białasa "Korzeniec". Czytać będzie Marian Opania.

"Korzeniec" to powieść historyczno-obyczajowa z wątkiem kryminalnym, której akcja rozgrywa się w przedwojennym Sosnowcu - unikatowym wielokulturowym mieście ulokowanym na granicy trzech mocarstw. Fikcyjna historia splata się tu z wydarzeniami znanymi nam z podręczników do historii, a wiele opisanych miejsc istniało naprawdę.

Serdecznie gratulujemy Autorowi i szczerze polecamy książkę!

Ciekawy wywiad z Profesorem Białasem opisujący m.in. historię powstania książki można przeczytać tutaj.
Więcej informacji o książce można też znaleźć pod tymi adresami:
Kryminał o Sownowcu najlepszą książką na jesień (Gazeta Wyborcza - Katowice)
www.sosnart.pl
www.sosnowiec.info.pl